Aura Nedir

AURA VE ÇAKRALAR

AURA NEDİR? 

 

Görünen bedenimizi çevreleyen elektromanyetik alandır. Aura evrensel enerjiyi bedenimize alarak yaşamımızı sürdürmeyi sağlar. Aura bir kalkandır. Görünen görünmeyenden korumadır aynı zamanda. Auranın güçlü,güçsüz,yırtık olması kişide bir çok durumu etkiler. 

Aurası güçlü kişiler hastalıklara,negatif saldırılara (büyü lanet nazar) daha dayanıklıyken, aurası zayıf olan kişiler gerek bedensel gerek ruhsal çöküntüye ve sorunlara açıktır.

ÇAKRA NEDİR?

AURA evrenden aldığımız enerjiyi bedenimizde bulunan enerji merkezlerine taşır. Bu enerji merkezlerine ÇAKRA denir. 

Çakralar tarafından emilen yaşam enerjisi, tüm vücuda dağılır ve yaşamın devam etmesini sağlar.

Bedenimizde 7 adet çakra bulunur. Her biri ayrı rengi simgeler.

Dünyada olduğumuz sürece hem negatif hem de pozitif enerjilere maruz kalırız. Canlı ve cansız olan her şeyin aurası vardır. Çakra ise auradan alınan kozmik enerjiden beslenerek tüm vücuda onu yayar. 

Düşünceleriniz çakralarınızı kilitleyebilir. Dışarıdan müdahale (nazar büyü lanet) çakralarınızı kilitleyebilir. Kötü yaşanmışlıklar,derin üzüntüler aklınıza taktığınız konular kitleyebilir. Beslenme alışkalınklırınız,yaşam tarzınız…

Düzgün çalışmayan çakra veya çakralar bütünü koruyamaz enerji akışı sağlayamaz.

Beden ve ruh bütündür bütün kalmalıdır.

BEDENİMİZDEKİ ÇAKRALAR

  1. MULADHARA-KÖK ÇAKRA; kuyruk sokumu kemiğinin altında yer alır. Fiziksel bedenin enerji kaynağıdır ve dünya ile olan bağlantınızı simgeler. Dünyaya kök salmamız ve kendimizi emniyette hissetmemiz iyi çalışan bir kök çakra ile mümkündür.insan ruhunun evrimi kök çakra ile başlar. Sağlam bir kökü olmayan ağaç nasıl ilk fırtınada devrilirse kök çakrası iyi çalışmayan bir insan zorluklarla mücadele edemez. Kök çakra bedende bacaklar,ayaklar,kemikler,kalın bağırsak,omurga ve sinir sistemini kontrol eder. Aynı zamanda cinselliği ve cinsel arzuları yönetir.

*kırmızı renk yayar

*elementi topraktır.

Kök çakra kapalı kişilerde; insan ilişkilerinde problem,mesafe,yetersizlik hissi,ikna yeteceğinde başarısızlık,takıntılar,kilo alma,kabızlık,sırt ve kemik ağrıları durumları oluşabilir. 

Kök çakrası düzgün çalışan kişiler; yaşama sevinci,hayat enerjisi,özgüven,güçlü aile bağları ve hayata bağlılığı artar.

2)SVADHİSTANA-SAKRAL ÇAKRA; ERKEKLERDE PENİS VE KADINLARDA KLİTORİSİN İKİ PARMAK ÜZERİNDE BULUNUR. Cinsel enerjiyi ve zihinsel üretkenliği simgeler. Heyecan duyma isteme imajinasyon yeteceği aile kurma isteği bu çakra ile bağlantılıdır. Bedende böbrekler,idrar torbası,dolaşım sistemi,lefatik sistem,üreme organları,anne sütü bu çakranın etkisi altındadır.

*rengi turuncu

*elementi sudur.

Sakral çakrası düzgün çalışmayan kişiler; kan hastalıkları,cinsel sorunlar,doğurganlığı negatif etkiler,kadın hastalıkları ve üroloji sorunları oluşturur.

Sakral çakrası düzgün çalışan kişiler; aile kurma isteği ve becerisi,beraberliğin farkında olma. Cinsel hayatın yolunda gitmesi,yaratıcılık.

3)MANİPURA-SOLAR PLEKSUS ÇAKRA; göbek deliğinin yaklaşık iki parmak üstünde bulunur. Adına güneş sinir ağı çakrası da dnir. bu çakra diğer insanlarla ilişkimizi,beğenilerimizi zevklerimizi,toplumsal kimliğimizi,irademizi ve amaçlarımıza ulaşmadaki kararlılığımızı simgeler. Kendini kontrol etme ve başarı isteği de 3. Çakra ile ilgilidir.

*rengi sarı

*elementi ateştir

Enerji deposudur. Karaciğer,mide,bağırsak,bel ve bacaklardan sorumludur.

Solar pleksus çakrasının düzgün çalışmaması; amaçlara ulaşmada engel,iş,ticaret ve parasal gibi konularda aksaklık,gerileme, sebepsiz halsizlik,yaşamsal istekleri dışlamak gibi sorunlara neden olabilir.

Solar pleksus çakrasının düzgün çalışması; başarı,başarma isteği ve kabiliyeti,iş ev ortamında bütünlük maddi manevi kazanç.

4)ANAHATA-KALP ÇAKRASI; vücutta göğsün tam ortasında kalbin hizasında yer alır. Sevgi,şefkat,fedakarlık,duygular,duygusal bütünlük,kendini adayabilme,derin mutluluk  bu çakranın kontrolü altındadır. Vücutta kalp,sırtın üst kısmı,ciğerlerin alt kısmı,kan ve dolaşım sistemi fonksiyonları,timus bezi  bu çakranın etkisi altındadır. Dokunma hissetme duyumuzda bu çakra ile ilgilidir. Tüm çakraların ortasında yer almaktadır ve tüm çakraları etkilemektedir.

*rengi yeşil

*elementi havadır.

Kalp çakrasının düzgün çalışmaması; akciğer ve bronş ile ilgili sorunlar,panik atak, duygusu sorunlar,depresif ruh hali,yalnızlık eğilimi,sevgiye bağımlılık,soğukluk,bağımlılıklar oluşabilir.

Kalp çakrasının düzgün çalışması; duygusal yönden denge,güç dayanıklılık, yaşam enerjisi.

5)VİŞUDDHA-BOĞAZ ÇAKRASI; vücuttaki yeri boyun ve boğaz arasındaki çukurlardır. Konuşma yeteceğimizi,ses tellerimizi,dürüstlüğü,düşüncelerimizi ve duygularımızı açık ve net ifade etme yeteneği sağlar.insan vücudunda boğaz,tiroit bezi,çene,ses telleri,ciğerlerin üst kısmı ve kollar bu çakranın etkisi altındadır.

*rengi açık mavi

*elementi efirdir. *efir:soluk,nefes

Boğaz çakrasının düzgün çalışmaması; tiroit sorunları,sürekli nezle gibi olma şikayetleri, çatallı ya da takılan ses, bademcik sorunları,iletişimde sorunlar,kendini ifade edememe,kekemelik gibi sorunlara yol açabilir.

Boğaz çakrasının düzgün çalışması; konuşmada ve düşüncede netlik,özgür ifade etme şekli,kilo kontrolü, düzgün ifade biçimi.

6)AJNA-ALTIN ÇAKRA (3.GÖZ); vücutta alnın ortasında iki kaşın arasında yer alır. Sezgi gücü,altıncı his gibi duyu dışı algılarımızı etkiler.vücutta ise duyu organlarını kontrol eder. Beyinle direkt bağlantılıdır. Hipofiz bezini kontrol eder.

*rengi lacivert

Altın çakranın düzgün çalışmaması; yorgunluk,sinirsel rahatsızlıklar,migren,sezgiler ve iç görülerin kaybolması,sinirsel iltihaplar,beyin-kan damar sistemi bozukluğuna yol açabilir.

Altın çakranın düzgün çalışması; görü ve hislerin kuvvetlenmesi, rahat düşünce,takılmama,yaşamda esneklik ve sağlık problemlerinin ortadan kalkması.

7)SAHASRARA-TEPE ÇAKRASI; tepe çakrasına taç çakra da denir. Vücutta kafanın üzerinde en yüksek noktada bulunur. Bu nokta bebeklerde bulunan ve sonradan kapanan bıngıldak dediğimiz bölümdedir. Sahip olduğumuz hayati inanç,görgü,gelenek kodlarını taşır. Vücutta elifiz bezini kontrol eder. Yaratıcı ile bağlantı çakrasıdır. Bu çakra amaçlarımızı hedeflerimizi gerçekleştirmek için gerekli enerjiyi sağlar.

*rengi mor

Evrensel iyilik ve iç huzur sağlar. Doğruyu bulma konusunda bizi destekler.